top of page
«Психологічна служба системи освіти має функціонувати як єдина система, що сприяє створенню умов для інтелектуального і соціального розвитку вихованців, учнів, студентів, для збереження психічного здоров’я та надання психологічної підтримки всім учасникам освітнього процесу»,-          Ніна Березіна, головний спеціаліст відділу виховної роботи, позашкільної освіти та захисту прав дітей департаменту ПТО Міністерства освіти і науки України.
НОВИНИ

Як зберегти й підтримати психічне здоров`я дітей в умовах війни?

Війна, яка прийшла у нашу домівку-Україну, стала важким випробуванням для кожного з нас. Злість, страх, відчай з одного боку, й неймовірне прагнення бути мужніми, сміливими, згуртованими, надавати і отримувати підтримку – це лише стислий список емоцій, які сьогодні переживають наші спігромадяни. І серед них є ті, хто сьогодні найбільше потребує нашої любові і турботи – це діти.

На тлі високого рівня тривоги і страху важливо пам`ятати, що для незрілої психіки дитини вкрай важливо, щоб поруч із нею знаходився дорослий із стабільною психікою, який знає як тримати спокій і надавати підтримку. У зв`язку із цим вже упродовж двох місяців практичним психологом КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» та психологом ліцею №2 продовжується надання психологічної підтримки дітям, які її потребують та їх батькам. Саме через мистецтво, гру та творчість діти найкраще сприймають нову інформацію, проявляють свої почуття та емоції, набувають нових вмінь та навичок. Особливо діткам до вподоби вправи з повітряним пластиліном, які допомагають стабілізувати життєву ситуацію та відновити життя, безпечний спосіб розрядки, отримання ресурсів, сприяє навчанню новим моделям поведінки.

Збережемо психічне здоров`я наших дітей у ці нелегкі для усіх нас часи.

Ще донедавна дистанційне навчання було чимось незвичним, проте наразі – це вимога сьогодення.

Як організувати дистанційну роботу з особами з особливими освітніми потребами? Які ролі членів команди психолого-педагогічного супроводу під час дистанційного навчання?

У зв’язку з цими питаннями на базі КУ «ЦПРПП» (директорка БІГУН О.О.) 05.05.2022 року було проведено онлайн-нараду для асистентів учителів ЗЗСО (координатор: ПОГРЕЦЬКА Л.М., практичний психолог КУ «ЦПРПП»). Під час засідання розглядалось питання щодо дистанційного навчання осіб з особливими освітніми потребами. Наприкінці зустрічі колеги поділились досвідом щодо вищезазначеного питання.

Активними учасниками засідання стали: ЖУРАВЕЛЬ А.О., асистент учителя ліцею №2; АНТОНОВА Л.М., асистент учителя ліцею №3 «Успіх»; МИХАЙЛОВА В.В., асистент учителя ліцею №3 «Успіх»; БЕРЕЗЮК А.П., асистент учителя ліцею №6; РАКІТІНА Л.С., асистент учителя ліцею №5; КАЛМИКОВА Л.В., асистент учителя ліцею №7.

За результатами відгуків, захід мав корисний вплив щодо подальшої роботи колег.

0.jpg
0+.jpg

Надання психологічної допомоги

в умовах воєнного стану продовжується….

Кожна сучасна людина просто зобов’язана замислюватися про те, чим вона може бути корисна своїй державі. Сьогоднішній світ досить непростий, тому допомога з боку людини по відношенні до своєї країни ніколи не втрачає своєї актуальності.

Щодня в нашому місті збільшується кількість переселенців, які потребують психологічної допомоги. Саме тому практичні психологи закладів освіти та КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» продовжують цикл психологічних занять для дітей-переселенців на місцях їх знаходження. Адже, діти завжди залишаються дітьми і всі заняття відбуваються в ігрових формах з елементами арт-методів.

Кожна дитина періодично відчуває негативні почуття. І це цілком нормально! З негативом необхідно справлятися та вчитися його «виплескувати». Діти знайомляться з корисними прийомами, що допомагають розвивати емоційну стійкість та навчають зберігати холодний розум у кризових ситуаціях.

Майже кожна зустріч завершується чаюванням зі смаколиками, що позитивно впливає на згуртування різновікової категорії дітей.

Практичні психологи закладів освіти нашого міста використовують різноманітні техніки під час спілкування з дітьми-переселенцями та їх батьками.

10.jpg
11.jpg

15.03.2022 року на базі КУ «ЦПРПП» (директорка Бігун О.О.) з метою надання психологічної допомоги в умовах надзвичайних ситуацій відбувся онлайн-тренінгу для педагогічних працівників та батьки учнів закладів освіти.

Спікерами онлайн-тренінгу стали: Погрецька Л.М., практичний психолог КУ «ЦПРПП» та Задорожна М.М., практичний психолог Первомайського ліцею №2.

Під час заходу присутні опанували дихальні практики, мета яких навчитись керувати своїми емоціями в ситуаціях стресу та тривоги; практики на заземлення, які допомагають повернути собі відчуття стійкості та виконали ресурсну медитацію.

12.jpg
13.jpg

  Через війну вступна кампанія для абітурієнтів змінилась. Цьогоріч вони складатимуть Національний мультипредметний тест (НМТ).  

     Усім добре відомий той факт, що на результативність розумової діяльності значною мірою впливає емоційний стан, у якому перебуває людина. Часто найбільшою проблемою в ситуації складання тестів постають наші хвилювання. Гормон, який виділяється у момент, коли людина відчуває страх, впливає на пам’ять. Це може бути причиною того, що деякі учні на іспитах повністю забувають вивчений матеріал.  

     Психологічний супровід учнів під час НМТ передбачає, перш за все, профілактику стресів та психологічну підготовку до процедури тестування. Саме тому Вашій увазі пропонуємо легкі стабілізаційні практики.

     Щасти на НМТ!  

bottom of page