top of page
фото.jpg
Територіальне методичне об"єднання
практичних психологів
та вчителів-логопедів закладів освіти
ТМО практичних психологів та логопедів закладів освіти                   у 2023 році працюватимуть над вектором діяльності «ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОФЕСІЙНОГО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ В УМОВАХ РЕАЛІЗАЦІЇ КОМПЕТЕНТНІСНОГО ПІДХОДУ ТА ДИТИНОЦЕНТРИЗМУ ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ"

Мета: підвищити рівень ефективності та якості роботи практичних психологів, логопедів та соціального педагогаосвітніх закладів через удосконалення їх професійної майстерності в умовах становлення Нової української школи.

Основними завданнями є:

  1. соціально-психологічний супровід реалізації принципів наступності та змісту початкової освіти в умовах упровадження Нової української школи;

  2. захист психічного здоров’я і соціального благополуччя всіх учасників освітнього процесу в умовах упровадження Нової української школи;

  3. забезпечення психологічного і соціального супроводу дітей, постраждалих внаслідок військових дій;

  1. створенні оптимальних психолого-педагогічних умов щодо формування конкурентоспроможної особисті у процесі навчання та виховання шляхом упровадження інноваційних соціально-психологічних технологій та методик;

  2. захисті та збереженні психічного здоров’я всіх учасників навчально-виховного процесу;

  3. забезпеченні індивідуального підходу до кожної особистості на основі її психолого-педагогічного вивчення;

  4. сприянні повноцінному особистісному, соціальному й інтелектуальному розвитку учня (дитини) на кожному віковому етапі;

  5. підвищенні рівня психологічної компетентності усіх учасників навчально-виховного процесу;

  6. здійсненні соціально-психологічного супроводу інклюзивної освіти;

  7. створенні психолого-педагогічних умов для соціалізації дітей з особливостями психофізичного розвитку;

  8. проведенні профілактики та корекції відхилень в інтелектуальному, соціальному й особистісному розвитку усіх учасників навчально-виховного процесу.

  9. сприянні інноваційній діяльності всіх членів методичного об’єднання та освітнього процесу.

 25 лютого 2019 року на базі ЗОШ I-III ступенів №2 та ЗДО №5 відбулось міське методичне обєднання практичних психологів та логопедів закладів освіти за темою: "Співпраця всіх суб"єктів соціально-психологічної служби щодо забезпечення гармонійного та комфортного психоемоційного інклюзивного середовища в межах Нової української школи". Під час засідання розглядались питання: Про пріоритетні напрями роботи психологічної служби у системі освіти на 2019 рік (Погрецька Л.М., методист психоолгічної служби); Організація корекційно-відновлювальної та розвивальної роботи в закладах освіти з дітьми з особливими освітніми потребами (з досвіду роботи) (Білоус К.А., практичний психолог ЗДО №5 та Кльофас Н.М., логопед ЗДО №5); Використання арт-методів за напрямами практичної діяльності (Погорєлова Г.В., практичний психолог ЗОШ №6). Практичною частиною було проведення майтер-класу з елементами арт-терапії (Експертки: Климентьєва Я.Л., практичний психолог ЗДО №5 та Задорожна М.М., практичний психолог ЗОШ №2). Під час майстер-класу учасники підвищили свій професійний рівень; опанували вправи з елементами арт-терапії, які доцільно використовувати в професійній діяльності з дітьми з особливими освітніми потребами.
52952612_646156259136769_653757692764382
 29 грудня 2018 року на базі ЗОШ I-III ступенів №2 відбулась зимова (не)конференція. Під час якої практичні психологи Задорожна М.М. (ЗОШ I-III №2), Бондар В.Г. (ЗОШ I-III №5), Погорєлова Г.В. (ЗОШ I-III №6), Кліментьєва Я.О. (ЗДО №5) та методист психологічної служби працювали в експертних паралелях з майстер-класами, що дало значну педагогам у психологічному розвантаженні, знаттю напруги в педагогів та сприяло позитивному настро.
29.12.2021 року в рамках зимової онлайн - конференції педагогічних працівників Первомайської міської  територіальної громади за темою: «Плекаємо радість у часи випробувань» для освітян  відбулися майстер-класи практичних психологів.   
Погрецькою Л.М. (практичний психолог КУ ЦПРПП) проведено майстер-клас за темою "Паркан, овечка та маленька людина з проблемою", з метою розвитку вміння знаходити ресурсний стан для вирішення проблемних, стресових ситуацій. 
Кипоть Н.М. (практичний психолог ЗДО №16) та Кльофас Н.М. (логопед ЗДО №16) проведено майстер-клас за темою «Джерело позитивного мислення», з метою розвитку компетентностей позитивного мислення. 
Задорожна М.М. (практичний психолог ліцею №2) запросила на свій майстер-клас за темою «Зустріч на казковій галявині», з метою створення святкового настрію собі і поділитися ним з іншими.
2022/2023 навчальний рік
Професійні зростання фахівців

       17.11.2022 року на базі КУ «ЦПРПП» відбувся І (міський) етап Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі» у номінації «Профілактичні програми».

У Конкурсі  взяли участь авторські програми: профілактична програма з адаптації учнів 10-х класів до умов навчання «Мій шлях до успіху» (автор: Валентина БОНДАР, практичний психолог ліцею №5); «Профілактика посттравматичного стресового розладу у дітей методами арт-терапії» (автор: Яна КЛИМЕНТЬЄВА, практичний психолог ліцею №7).

     Визначено переможцями конкурсу авторські програми:

    І місце - «Профілактика посттравматичного стресового розладу у дітей методами арт-терапії» (автор: Яна КЛИМЕНТЬЄВА, практичний психолог ліцею №7).

    ІІ місце - «Мій шлях до успіху» (автор: Валентина БОНДАР, практичний психолог ліцею №5).

    Дипломи переможців:   

bottom of page