Інклюзивна освіта
ЮНЕСКО визначає інклюзивне навчання як «процес звернення і відповіді на різноманітні потреби учнів через забезпечення їхньої участі в навчанні, культурних заходах і житті громади, та зменшення виключення в освіті та навчальному процесі».
Це спосіб отримання освіти, коли учні з особливими освітніми потребами навчаються в загальному освітньому середовищі за місцем свого проживання, – і це є альтернативою інтернатній системі, за якою вони утримуються та навчаються окремо від інших дітей, або домашньому та індивідуальному навчанню.
Мета інклюзивного навчання
-
Інклюзивне навчання має покращити навчальне середовище, забезпечити потреби всіх учнів з повагою до їхніх здібностей та можливостей.
-
Учителям та учням відкривається все розмаїття способів навчання, а його методи мають бути особистісно орієнтованими – з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності дітей з особливим потребами.
На допомогу практичному психологу та соціальному педагогу закладів освіти
Психологічний супровід інклюзивної освіти : [метод. рек] / автор. кол.за заг. ред. А. Г. Обухівська. – Київ : УНМЦ практичної психології і соціальної роботи, 2017.
"Соціальна адаптація дітей з особливими освітніми потребами" (методичні рекомендації)
Скрипник Т. В. "Технології психолого-педагогічного супроводу дітей з аутизмом в освітньому просторі"
Гаврилов О. В. "Особливі діти в закладі і соціальному середовищі"
Методичні рекомендації
Наказ МОНУ № 609 від 08.06.2018 року Про затвердження Примірного положення про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в закладі загальної середньої та дошкільної освіти
Презентації виступів методиста психологічної служби Погрецької Л. М.
Засідання керівників ММО. 03.09.2018
Нарада заступників директорів з НВР. 29.11.2018
Інструктивно-методична нарада. 20.02.2019
Майстер - клас під час серпневої конференції.
Харків 2019.
Особливості дистанційного навчання дітей з ООП