top of page
Дистанційне навчання

 — це індивідуалізований процес набуття знань, умінь, навичок і способів пізнавальної діяльності людини, який відбувається за опосередкованої взаємодії віддалених один від одного учасників освітнього процесу у спеціалізованому середовищі, що функціонує на базі сучасних психолого-педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій. двищення кваліфікації працівників.​

Мета дистанційного навчаннянадати освітні послуги, застосовуючи у навчанні сучасні інформаційно-комунікаційні технології: за певними освітніми або освітньо-кваліфікаційними рівнями відповідно до державних стандартів освіти за програмами підготовки громадян до вступу у заклади освіти, підготовки іноземців та підвищення кваліфікації працівників.​

Порядок організації дистанційного навчання врегульовано

Положенням про дистанційне навчання (наказ МОН від 25.04.2013 № 466).

План роботи під час карантину 16.03-03.04.2020р. вчителя початкових класів
Дистанційне навчання під час карантину
Математика: уроки, тести , завдання
16 онлайн-ресурсів для навчання дітей під час карантину
Prometheus
EdEra 
 Coursera 
Matific 
Khan Academy
 Доступна освіта 
ЗНО-ОНЛАЙН 
Пропонуємо  добірку  безкоштовного навчання для школярів, учителів, студентів і батьків
Навчання під час карантину (україномовні сайти)
Дистанційне навчання з географії
МЕТОДИЧНИЙ ІНТЕРНЕТ-МАРАФОН З ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ
Антикризовий онлайн-EdCamp-2020 відбувся з 13 по 17 квітня 

До Вашої уваги ще низка спеціальних можливостей та ресурсів, що можуть допомогти в організації дистанційної освіти:

• спеціальний сайт МОН про зміни в освіті через карантин: http://mon-covid19.info;

• вибрані матеріали міжнародної програми з формування м’яких навичок соціально-емоційного й етичного навчання http://bit.ly/seelukraine;

• відео «Що таке соціально-емоційне і етичне навчання і чому воно нам потрібне»: https://www.youtube.com/watch?v=po482LNyjvk&list=PLF8MwlgxLRAYRSXNxB8-A5TDAGrrdwrtS

• курс з підвищення кваліфікації педагогічних працівників про нові вимоги і можливості, розроблений нами спільно з МОН, «Prometheus» і порталом НУШ: https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:Prometheus+PPK101+2020_T1/about;

• книга і онлайн-курс від команди EdCamp Ukraine «Зростаємо разом з EdCamp’ом»: http://bit.ly/howtoedcampbookhttp://bit.ly/howtoedcampmooc;

• книжки з бібліотеки EdCamp для читання під час карантину і не тільки:

o Естер Войчицькі «Як виховати надуспішних людей»;

o Ювал Ной Харарі: «Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього», «Homo Deus. Людина божественна: За лаштунками майбутнього», «21 урок 21-го століття»;

o Ллойд Бігл-молодший «Моя прекрасна школа» (оповідання, немає видання українською, але знаходиться в інтернеті);

o Далай-лама XIV «Мистецтво бути щасливим», «Книга радості. 

Квест як форма навчання вдома

Однією з навчальних концепцій НУШ є інтерактивне навчання. І якщо у класах цю методику активно впроваджують і підтримують, то як бути з дистанційними уроками?

Проєкт “Дружня школа” пропонує розглянути квести як ефективну форму навчання вдома і підкажемо, як їх організувати без перевертання домівки догори дригом.

Методичні поради щодо оцінювання навчальних досягнень учнів в умовах дистанційного завершення навчального року.  Кротова І.В., завідувач Центру методичної та аналітичної роботи КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти», магістр, відмінник освіти України

Виступ на нараді директорів
завідувача ММК Бігун О.О.
Виступ на нараді директорів
методиста ММК Тараріной А.І
МЕТОДИЧНИЙ ІНТЕРНЕТ-МАРАФОН. Біологія 6-11 класи.
МЕТОДИЧНИЙ ІНТЕРНЕТ-МАРАФОН. Фізика 7-11 класи.
МЕТОДИЧНИЙ ІНТЕРНЕТ-МАРАФОН. Географія 6-11 класи.
МЕТОДИЧНИЙ ІНТЕРНЕТ-МАРАФОН. Інклюзивна освіта.
Дистаційне оцінювання. Початкова освіта. Математика.
МОН: роз'яснення щодо заповнення класних журналів.
Дистанційне навчання в закладах освіти міста
Виступ-презентація щодо дистанційного навчання.
О. БІГУН, директора КУ "ЦПРПП"
Поради батькам учнів під час дистанційного навчання
Поради учням під час дистанційного навчання
Освітні портали для педагогічних працівників
НУШМіністерством освіти і науки України у партнерстві з громадською організацією «Смарт освіта» було створено даний сайт для інформування про перебіг реформи та її ключові позиції.
Всеосвіта.  Портал «Всеосвіта» містить базу навчальних матеріалів з будь-якого предмету. На сайті зібрані публікації у зручних  форматах: Стаття, Наукова робота, Відеоурок, Презентація, Конспект, Тест, Робоча програма та Інші методичні матеріали.
Освіторія. Це неприбуткова громадська спілка, яка допомагає змінювати і розвивати освіту в Україні. Створює інноваційні школи і програми, допомагає вчителям навчатись та надає доступ до якісної освіти малозабезпеченим дітям.
На Урок  Український освітній онлайн-портал для вчителів «На Урок» створює необмежені можливості для обміну досвідом між освітянами.
Освіта.UA є інформаційним електронним ресурсом, що присвячений освіті в Україні та за кордоном. На сайті публікуються тільки найважливіші з точки зору редакції новини освіти в Україні, що мають загальнодержавне значення. Також, в новинах сайту публікуються анонси найбільш важливих подій у сфері освіти в Україні або за кордоном.
Методичний портал задумано як спеціалізований ресурс призначений для вчителів, співавтором якого може бути кожен педагог.
Острів знань  Всеукраїнський освітній портал «Острів знань» має на меті створення потужного соціально-освітнього простору, який об’єднає між собою учнів, педагогів та батьків, і призначатиметься не лише для обміну інформацією, а й для обговорення питань і проблем, що виникають в галузі освіти, реального їх розв’язання наявними засобами й ресурсами.
Учительський журнал це сайт для вчителів, який дозволяє поділитися авторськими розробками уроків, замовити сертифікат і поспілкуватися з колегами.
Вчитель вчителю, учням та батькам  Ціль цього сайту – надання практичної допомоги вчителям початкових класів та батькам у плануванні роботи з навчання та урізноманітнення вільного часу школяра.
Платформи та сервіси дистанційного навчання
Всеукраїнська школа онлайн. Відеоуроки, тести та завдання для школярів 5-11 класів.
Ed-Era. Студія онлайн-освіти, яка розробляє онлайн-курси, інтерактивні підручники та освітні спецпроєкти.
Moodle. Безкоштовна навчальна платформа, яка допоможе створити ефективне інтернет-навчання на основі співпраці у власному середовищі. Повнофункціональна система організації дистанційного навчання та створення  електронних  курсів.
Padlet. Мультимедійний ресурс для створення, спільного редагування та зберігання інформації. Це віртуальна стіна, на яку можна прикріплювати фото, файли, посилання на інтернет-сторінки та замітки. 
LearningApps.org. Онлайн-сервіс, який дозволяє створювати інтерактивні вправи. Їх можна використовувати в роботі з інтерактивною дошкою або як індивідуальні вправи для учнів.
Google Forms. Сервіс хмарних технологій для формування системи тестів контролю навчальної діяльності учнів. Застосування форм надає нові можливості створення динамічних і актуальних додатків на основі інформаційно-цифрових технологій для застосування в дистанційному навчанні.
Особливості дистанційного навчання під час воєнного стану

Наказом МОЗ від 01.08.2022 р. №1371 внесено зміни до санітарного регламенту МОЗ для шкіл. 

У змінах зазначено, що в умовах воєнного стану, для учнів, які перебуваючи за кордоном здобувають освіту у другу зміну, початок занять повинен бути не пізніше 16:00 години.

В умовах воєнного стану, для учнів 1-4 класів, які здобувають освіту перебуваючи за кордоном, допускається організація дистанційної форми навчання у другу зміну.

В умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації іншого характеру безперервна тривалість навчальних занять при організації дистанційного навчання у синхронному форматі не повинна перевищувати для учнів:

1-2 класів - 2 навчальних занять по 30 хвилин або 3 - по 20 хвилин;

• 3-4 класів - 2 навчальних занять по 45 хвилин або 3 - по 30 хвилин, або 4 - по 20 хвилин;

• 5-6 класів - 2 навчальних занять по 45 хвилин або 3 - по 35 хвилин, або 4 - по 25 хвилин;

• 7-9 класів - 2 навчальних занять по 45 хвилин або 3 - по 40 хвилин, або 4 - по 30 хвилин, або 5 - по 25 хвилин;

• 10-11 класів - 3 навчальних занять по 45 хвилин або 4 - по 35 хвилин, або 5 - по 30 хвилин, або 6 - по 25 хвилин.

Матеріали вебконсультації "Організація дистанційного навчання: досвід та лайфхаки"   
                                                            Сергій СТАВИЦЬКИЙ, завідувач Центру медіа та інформаційних технологій КВНЗ "ХАНО"
bottom of page