top of page
«Логіка педагогічного керівництва школою така, що нам неможливо працювати, якщо ми не аналізуватимемо  постійно зв’язки сьогодення з минулим і майбутнім»
                                                                    В . Сухомлинський
Моніторингові дослідження
Моніторингові дослідження – це система збору, обробки, аналізу й збереження інформації про функціонування педагогічної системи, що забезпечує відстеження її стану, своєчасне коригування та прогнозування розвитку.

Мета моніторингу полягає не лише у відстеженні стану певного об’єкта освітньої діяльності, а спрямована на з’ясування чинників, які потрібні для його розвитку чи зміни ситуації тощо.

Об’єкт моніторингового дослідження – частина наукового знання, з якою дослідний має справу.

Функції моніторингу :

  • Аналітична – це психолого – педагогічний аналіз освітнього процесу на всіх рівнях цього структурної організації як педагогічної системи ;

  • Діагностична - це психолого – педагогічне вивчення засвоєння знань учнями, їх виховання й розвитку;

  • Контролююча – це контроль за процесом навчання та виховання учнів на основі певної інформації;

  • Корекційна – це дидактична корекція навчально – виховного процесу і психолого – педагогічна корекція власної активності вчителів на шляху до самовдосконалення;

  • Орієнтаційна – це орієнтація педагогічного колективу на вирішення цілей і завдань школи, на усунення недоліків, які трапляються у діяльності педагогічного колективу та окремих учителів;

  • Інформаційна – це постійне інформування всіх учасників педагогічного процесу про результати моніторингового дослідження;

  • Мотивації та стимулювання – адекватне використання зовнішніх стимулів, підвищення рівня особистості мотивації.

Презентація виступу
"Про організацію моніторингових досліджень якості освіти в ЗЗСО"
Презентація виступу
"Про виконання адміністрацією ЗЗСО системи заходів щодо реалізації освітнього проекту"
Коментар виступу про організацію моніторингових дослідженя якості освіти ЗЗСО у 2018/2019 н.р.
Коментар виступу про виконання адміністрацією ЗЗСО системи заходів

Аналіз результатів реалізації Програми міських моніторингових досліджень якості освіти у закладах загальної середньої освіти міста (березень-листопад 2018 року)

Презентація виступу
"Про підсумки проведення моніторингових досліджень якості освіти в місті..."
Коментар виступу про підсумки проведення моніторингових досліджень якості освіти в місті
Наказ № 218 "Про підсумки проведення моніторингових досліджень якості освіти в закладах освіти м.Первомайський у 2018/2019 навчальному році
Підсумки моніторингових досліджень методичних служб,  шкільних МО ЗЗСО, міських МО у 2018/2019 навчальному році на основі кваліметричних моделей.

Презентація представлена автором на (не)конференції EdCamp Ukraine - 2019 та використовується з дозволу автора

9 січня 2020 року – вебінар «Особливості проведення моніторингових досліджень якості освіти в ІІ півріччі 19/20нр»
Моніторинг діяльності ММО 2020-2021 р.р.
Результати моніторингу діяльності міських методичних об’єднань засвідчили, що упродовж 2-х років (2020-2021) коефіцієнт вагомості складових за середнім показником підвищився і знаходиться в межах 0,80 (ММО основ здоров’я) до 0,93 (ММО вчителів  української мови та літератури, іноземної мови, інформатики). Не змінилися ці показники у роботі міського методичного об’єднання вчителів математики (керівник Муженська В.П.), основ здоров’я (керівник Бугаєнко І.В.) та фізики (керівник Мініна Л.М.). Вищезазначеним керівникам  необхідно підвищувати рівень роботи ММО щодо напрямку діяльності «Здійснення методичної роботи» та «Експертно-аналітична діяльність». 
Слайд1.JPG

          На високому рівні, результативно працювали міські  методичні об’єднання вчителів: української мови та літератури  – керівник Гоженко В.В. (ліцей №7); іноземних мов – керівник Чорнякова О.В. (ліцей №6),  інформатики – керівник Мараховська Н.М. (ліцей №2); біології,  екології та природознавства – керівник Ільїнська О.В. (ліцей №5) та вчителів початкових класів (1-2-х) – керівник Філатова С.М. (ліцей №5).

          Аналіз діяльності міських методичних обєднань свідчить, що не всі форми методичної роботи були ефективними. Прослідковується низький рівень мотивації педагогів до самовдосконалення, недостатньо впроваджується добрі практики, активність у реалізації компетентніного підходу у навчанні потребує підвищення. Пріоритет діяльності ММО у 2021 році – активне використання інноваційних форм методичної роботи.

         На виконання Плану заходів освітнього проекту «Моніторинг якості освіти в умовах модернізації освітнього простору» упродовж січня-вересня 2021 на базі ліцея №2 проведено ІІ етап регіональних моніторингових досліджень за напрямами: ефективність реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти; стан розвитку освіти в регіоні; результативність роботи з підготовки учнів до інтелектуальних змагань; результати навчання в закладах загальної середньої освіти за підсумками ЗНО та ДПА.

Участник проєкту Комунальний заклад "Первомайський ліцей №2 Первомайської міської ради Харківської області" 
Відповідальна - О.БОНДАРЕНКО, заступник директора З НВР ліцея №2
Технічна підтримка - Н.МАРАХОВСЬКА, учитель інформатики ліцея №2

Загальна кількість респондентів, які взяли участь в опитуванні — 82 учня, з них:

- учні 3 класу — 30 осіб,

- учні 8 класу — 24 особи,

- учні 11 класу — 28 осі

та 7 учителів — предметників.

30 батьків учнів 3 класів. 

Перелік посилань  проведених досліджень реалізації завдань Нової української школи в початкових класах комунального закладу “Первомайський ліцей № 2

Первомайської міської ради Харківської області” (І етап) 2020/2021 навчальний рік

Підсумкове засідання робочої групи керівників ЗЗСО з проведення самооцінювання освітньої і управлінської діяльності (КВНЗ "ХАНО")
bottom of page